• KOZAN’DA 32 YIL ÖNCE SOKAĞA ATILMIŞTI ŞİMDİ AİLESİNİ ARIYOR
  KOZAN’DA 32 YIL ÖNCE SOKAĞA ATILMIŞTI ŞİMDİ AİLESİNİ ARIYOR
 • NECMETTİN UÇAR HOCAMIZIDA KAYBETTİK
  NECMETTİN UÇAR HOCAMIZIDA KAYBETTİK
 • KOZAN KREDİ YURTLAR MÜDÜRÜ ALİ KARAKOÇ LANET HASTALIĞA YENİK DÜŞTÜ
  KOZAN KREDİ YURTLAR MÜDÜRÜ ALİ KARAKOÇ LANET HASTALIĞA YENİK DÜŞTÜ
 • TÜRKER YAŞAR TİCARET BORSASI GNL. SEKRETERİ OLDU
  TÜRKER YAŞAR TİCARET BORSASI GNL. SEKRETERİ OLDU
 • MUSTAFA KANDEMİR’DEN SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI VARANK’A ZİYARET
  MUSTAFA KANDEMİR’DEN SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI VARANK’A ZİYARET
 • YAVUZ MÜHENDİSLİK HİZMETE AÇILDI
  YAVUZ MÜHENDİSLİK HİZMETE AÇILDI
 • BAŞHEKİM DR. A. ÇAĞLAR BOZKURT ve BAŞHEKİM YRD. DR. BAYRAM MURAT ÖZ, GÖREVE BAŞLADI
  BAŞHEKİM DR. A. ÇAĞLAR BOZKURT ve BAŞHEKİM YRD. DR. BAYRAM MURAT ÖZ, GÖREVE BAŞLADI
 • BİR KAMYON ASFALTI ORMANA DÖKTÜ, ‘İSTEDİĞİNİZ YERE ŞİKAYET EDİN’ DEDİ
  BİR KAMYON ASFALTI ORMANA DÖKTÜ, ‘İSTEDİĞİNİZ YERE ŞİKAYET EDİN’ DEDİ
 • KOZAN’DA 24 YAŞINDAKİ GENÇ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
  KOZAN’DA 24 YAŞINDAKİ GENÇ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
 • KOZAN’DA HURMA KURUSU ÜRETİMİ HER YIL DAHA DA ARTIYOR
  KOZAN’DA HURMA KURUSU ÜRETİMİ HER YIL DAHA DA ARTIYOR
NECMETTİN UÇAR HOCAMIZIDA KAYBETTİK
NECMETTİN UÇAR HOCAMIZIDA KAYBETTİK

Necmettin Uçar hocamız da Covid...

TÜRKER YAŞAR TİCARET BORSASI GNL. SEKRETERİ OLDU
TÜRKER YAŞAR TİCARET BORSASI GNL. SEKRETERİ OLDU

Akademisyen Türker Yaşar’ı Otağ Tv...

MUSTAFA KANDEMİR’DEN SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI VARANK’A ZİYARET
MUSTAFA KANDEMİR’DEN SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI VARANK’A ZİYARET

Kozan'ın kalkınmada öncelikli ilçe olabilmesi...

YAVUZ MÜHENDİSLİK HİZMETE AÇILDI
YAVUZ MÜHENDİSLİK HİZMETE AÇILDI

Talay Yavuz Mühendislik Saimbeyli Caddesi...

KOZAN’DA 24 YAŞINDAKİ GENÇ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
KOZAN’DA 24 YAŞINDAKİ GENÇ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

Kozan’da 24 yaşındaki 2 çocuk...

KOZAN’DA HURMA KURUSU ÜRETİMİ HER YIL DAHA DA ARTIYOR
KOZAN’DA HURMA KURUSU ÜRETİMİ HER YIL DAHA DA ARTIYOR

Kozan'da Hurması Kurusu üretimi geçtiğimiz...

KAMYON ÇARPAN YAYA KURTARILAMADI
KAMYON ÇARPAN YAYA KURTARILAMADI

Kayhan yolu üzerinde meydana gelen...

İMAMOĞLU’NDA HUSUMETLİ AİLELER ÇATIŞTI, TAYFUR AYAN HAYATINI KAYBETTİ
İMAMOĞLU’NDA HUSUMETLİ AİLELER ÇATIŞTI, TAYFUR AYAN HAYATINI KAYBETTİ

İMAMOĞLU’NDA HUSUMETLİ AİLELER ÇATIŞTI, ÇIKAN...

MİTİNG YOLUNDA KAZA 4 ÖLÜ 20 YARALI ve İSİMLER
MİTİNG YOLUNDA KAZA 4 ÖLÜ 20 YARALI ve İSİMLER

Adana'ya Cumhurbaşkanı'nı karşılamaya giden Kozan...

ÇOKAK KÖYÜ’NDE SİLAHLI ÇATIŞMA 5 ÖLÜ
ÇOKAK KÖYÜ’NDE SİLAHLI ÇATIŞMA 5 ÖLÜ

Kozan'a bağlı Çokak Köyü'nde meydana...

ŞEHİDİMİZ VAR KOZAN
ŞEHİDİMİZ VAR KOZAN

Kozan'ın Çamdere Köyü (Menteşe) den...

KOZAN BUCAK’DA 200 KİLOLUK DOMUZU AVLADILAR
KOZAN BUCAK’DA 200 KİLOLUK DOMUZU AVLADILAR

Kozan’ın Bucak Köyü Cennet Vadisi...

KOZAN 2017 REFERANDUM MAHALLE VE KÖY SONUÇLARI
KOZAN 2017 REFERANDUM MAHALLE VE KÖY SONUÇLARI

Tam listeyi görmek için sitemizi...

NİHAT ATLI, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla Ali Usta Ev Yemekleri Restaurantın’da bir araya gelerek Cumhur İttifakı meclis üyelerinin Kozan Belediyesi’ndeki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinin kamuoyunda Belediye’nin yapmak istediği hizmetlere karşı çıkıyormuş gibi gösterilmek istenildiğine dikkat çeken Başkan Atlı, Ermenilerin Mahmutlu Mahallesi’nde mülk almak peşinde olduklarını...

Bu Yaziyi Whatsapp'ta Paylas
NİHAT ATLI, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla Ali Usta Ev Yemekleri Restaurantın’da bir araya gelerek Cumhur İttifakı meclis üyelerinin Kozan Belediyesi’ndeki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinin kamuoyunda Belediye’nin yapmak istediği hizmetlere karşı çıkıyormuş gibi gösterilmek istenildiğine dikkat çeken Başkan Atlı, Ermenilerin Mahmutlu Mahallesi’nde mülk almak peşinde olduklarını söyledi.

Başkan Atlı “MHP ve Ak Parti yani Cumhur ittifakı olarak mecliste görüşülen maddeler için ortak karar alıyoruz. İşçi çıkışlarından dolayı yuvası dağılan insanları biliyorum. Belediye başkanı belediyenin içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önüne alarak 375 kişinin işine son veriyor ama 300 ‘ün üzerinde yeni işçi alıyor. Kimi sigortalı kimi de partime olarak çalışıyor. Bununda takdirini size bırakıyorum. Nasıl bir ekonomik tedbir ve anlayış bu. Bunun yanından belediyenin arsalarının tamamını satma girişimde bulunmuş ve bizim meclis üyelerimiz tarafından engellenmiştir. Her arsa satışı tek tek meclisin önüne getirilerek kontrol altına alınmıştır. İkinci bir şirket kurularak hem esnafların hem de çalışan işçilerin mağdur edilmesinin önüne geçilmiştir.
Hepimiz adaylar olarak Ağlıboğaz’ın tapu ve imar sorununu çözeceğiz dedik. Bizde dedik ki bunla kör dövüşüne girmeyelim, hizmet noktasında buna yardımcı olalım. Kendisine haber de gönderdik. Dedik ki “Bizimde projelerimiz var sizinde var. Bizim projelerimizi belediye olarak siz destekleyin. Bizde siyaseten sizi destekleyelim. Kozan’a zaman kaybettirmeyelim. Bu teklifi ben sundum. Sabahına duydum ki “35-40 tane Nihat Atlı’nın adamı” diye işçilere çıkış vermiş. Ağlıboğaz Mahallesi’nde kimse ev satamıyor, alamıyor. Meclis üyemiz Mimar Hazım Dağlı bu konuda çalışma yaptı. Teklif verdik. Bu sorunu çözelim meclis olarak biz yanındayız. Siyaseten de yanındayız, bakanları, milletvekillerini de harekete geçirelim dedik. Ama maalesef daha tık yok. Ondan sonra dönüyorsun cumhur ittifakı meclis üyelerini suçluyorsun. Yeni sınırsız borçlanma yetkisi istedi. Bizde vermedik. Vermeyeceğiz de.
Başkan geldikten sonra Ermeni çalışmaları Kozan’da hız kazandı. Ermeniler mülkiyet hakkı için mahkemelerimize dava açtılar. Dosya’da gizlilik kararı var. Hem yangın çıktı hem de birisi kaleye çıktı bayrak açtı. Yangının sebebi iddialara göre Ermeniler Kozan’dan kaçarken değerli eşyalarını alıp. Alamadıklarını ise işaretleyip belli noktalara gömmüşler. Kalede de belli noktalarda altınların olduğu iddia ediliyor. Bu sebeplerde kale yangın çıkarıldığı söyleniyor. Ermeniler aynı Filistin’de yaptıkları gibi Mahmutlu Mahallesi’nde ve o bölgede mülk almak yarışına girdiler. Direk Ermeniler gelmiyor. Buradaki uzantılarını devreye sokuyorlar. Kozan’da Ermeni diasporasının ciddi ciddi çalışmaları var. Bunda Sayın Belediye Başkanımız çanak tutuyor.
Şehidimiz varken. Kozan Belediye hoparlöründen bir komedi filminin anonsu yapılıyor. Şehidimize saygınız bu mu?
Engelli vatandaşlarımızla ilgili çalışmalarımıza başladık. Meclis üyelerimiz teklif verdi. Ama maalesef bu konuyla alakalı ilgilenen yok. Meclis üyelerimizin gayreti ve çabasıyla grup yollarımızın önemli bir bölümü asfaltlandı. Cumhur ittifakı meclis üyelerimiz Kozan’a hizmet noktasında çalışmalarına devam ediyor. İkinci Kozan Mezarlığının yapımı için meclis üyelerimiz girişimiyle 4 milyon ödenek ayrılmış ve çalışmalara 2020 de başlanacak. Nasıl vicdanın el veriyor. Cumhur İttifakı meclis üyeleri bize engel oluyor, çalıştırmıyor demeye. Kozan’daki asbestli su borularının değişimi için girişimlerimiz sonucu ASKİ bütçesine aldı.
Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Gül, meclis toplantısında cumhur ittifakı meclis üyelerini HDP’li meclis üyeleriyle kıyaslamış. “Siz aynı HDP’li meclis üyelerine benziyorsunuz” demiş. Biz böyle bir hakareti kabul etmiyoruz. Misliyle kendisine iade ediyoruz. AB projelerimiz var. Bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.
Bizim meclis üyemiz Şinasi Tutar’a ait bir arsayla ilgili yerel bir gazete haber yapmış. Sanki biz meclis üyemize çok özellik tanıyormuşuz, mükâfatlandırmışız gibi bir haber yapmış. Biz basınımızı seviyoruz. Ama muhalefetlik yapacağım diye haber asıl haberler insanları incitiyor.
Biz orada çalışmalar yaptık. Arsa sahibini mağdur etmemek bizim için çok önemli. 30 metre diye bahsedilen yol bulvar değil, sokak. Resmiyette de sokak olarak geçiyor. Bizden önce de senin basın danışmanlığını yaptığın bu 30 metrelik yolu neden açmadı? Bizden önce şuan ki belediye başkanı 10 yıl belediye başkanlığı yaptı, 30 metrelik yolu neden açmadı?
Biz kimseye özel bir karar çıkarmadık. Hatta ve hatta Şinasi Bey bu konuda da bana kırıldı. O yol 145 metre uzunluğunda bir sokak. Biz o yolu 30 metre açtığımızda 2 tane sıkıntı var. 1- Pazar yeri ortadan kalkıyor. 2 bin küsür metre Pazar yerinden gidiyor. Hazine o arsayı Pazar yerine vermiyor ve iptal ediyor. Yine o tuvalet yeri ve Pazar yerinin önemli bir bölümü gittiği için ve pazar yerinin oradan kalmasını istemediğimiz için. Eğer Pazar yeri kalkarsa bölge halkı mağdur olacak. Ya Hacımüzelinin üst taraflarından yada Ağlıboğaz taraflarından Pazar yeri arayacağız. Bunun içinde ciddi bir zaman kaybı olacak. Belki de bulamayacağız. Hazineye de orayı vermemek için burayı nasıl belediyenin mülkü ederiz onun gayreti içerisindeyken, bu yolu ayrıca Şinasi Bey’in 30 metre çektiğimizde arsası da yok oluyor. Bir tavuk kümesi dahi yaptıramıyor. Bu da el insaf. Bizde ne yaptık. Teknik ekibi de çağırdık. 30 metre yol da, 18 metrelik yolda aynı hizmeti görür dedik ve 18 metreye çektik. Amacımız hem mülkün belediyeye geçmesi hem de bölge halkının, arsa sahibinin mağdur edilmemesidir. Takdiri de size bırakıyorum” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı’nın merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya geldiği toplantıya MHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Alev Ataş, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Açıkgöz ve basın mensupları katıldılar.

30 Aralık 2019 18:53
Bu Haberi Yazdır

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
%d blogcu bunu beğendi: